HIM-band info

16. března 2008 v 12:04 | Carol & Nikki |  Kapela - info
HIM je finská "lovemetalová" skupina. V současné době ji tvoří 5 členů:
 • zpěvák Ville Valo (celým jménem Ville Hermanni Valo, nar. 22.11.1976)
 • kytarista Linde "Lilly" (vl. jménem Miko Viljami Lindström, nar. 12.8.1976)
 • baskytarista Migé Amour (vl. jménem Mikko Henrik Julius Paananen, nar. 19.12.1974)
 • klávesák Emerson Burton (vl. jménem Janne Johannes Purttinen, nar. 17.10.1974)
 • bubeník Gas Lipstick (vl. jménem Mikka Kristian Karppinen, nar. 8.2.1971)
  Ville Hermanni Valo se narodil do zajímavé a hudebně založené rodiny ve Finsku. Jeho otec - Kari Valo - je pravým Finem, který se snažil o rodinu dobře starat, a tak si vydělával mnoha způsoby, které se nám však nemusejí zdát až tak obvyklé - například taxikařením, ale také měl sex-shop, ve kterém Ville nějakou dobu pracoval, než prorazili s HIM. Matka Anita zase pochází z Drákulovy země a díky ní má Ville jisté kouzlo osobnosti. Maminku má na přebalu Dema 666 Ways to Love. Ville na své dětství vzpomíná moc rád a říká, že už odmala měl moc rád hudbu. Už na škole se seznámil s Lindem a s Migém. Jak říká, tak už tehdy byl Linde velmi uzavřený (ale v dnešní době je to prý ještě horší) a Migé byl už tehdy velký bohém, protože měl velmi tolerantní umělecké rodiče. Spolu chodili na nejrůznější akce a zkoušeli zakládat nejrůznější skupiny. Také se se školou občas podívali do zahraničí a nejradši Ville vzpomíná na výlet do Holandska, kde prý se všichni opili absinthem (ten je ve Finsku zakázaný) a zhulili se. Ville prý občas působil v tolika skupinách, že měl celé odpoledne plná jen zkoušek a nestíhal je, takže musel z některých skupin odejít. Nejvíc vzpomíná na skupinu Blood, kterou založili už tehdy s Migém, ale nakonec ji rozpustili, když měl Migé odejít na vojnu.
  Po jeho návratu z vojny se zase sešli a měli pořád velkou chuť založit nějakou skupinu - a tak založili oficiálně HIM. Tehdy se ještě nejmenovali HIM, ale His Infernal Majesty. To se stalo v roce 1993 a skupina ještě pořádně netušila, co chce hrát. Měli rádi Kiss, Iron Maiden, Black Sabbath, finský pop, Elvise Presleyho a další. Nakonec vzniklo demo 666 Ways to Love, na kterém byly 4 písničky, se kterými se HIM snažili prorazit. Měli hodně koncertů po celém Finsku, hlavně v malých klubech. Nikde je moc nechtěli a jejich první pořádný koncert proběhl v Semifinal Clubu v Helsinkách - nedaleko Tavastie.
  V roce 1996 kapela vydává své první album - Greatests Lovesongs vol. 666. Tehdejší sestava skupiny byla Ville Hermanni Valo - zpěv, Mikko Henrik Julius Paananen (Migé) - basa, Mikko Viljami Lindström (Linde)- el.kytara a klávesák s bubeníkem, jejichž jména podle jejich přání upadla v zapomnění - po tomto albu totiž HIM opustili, protože se chtěli více věnovat studiu a svým rodinám. Je na něm 66 písniček (ovšem to je jen na efekt, veskutečnosti je tam songů jen 10 - pokud počítáme i č.66, na kterém je instrumentálka. Ten zbytek je tzv. vata - 15-20sec. Nahrávky ticha). Na albu byly hned 2 covery - Wicked Game a Don't fear the Reaper. Ten první byl kritiky velmi dobře přijat, píseň se začala hrát v rádiích a lidi ji měli rádi. HIM měli konečně více koncertů po Finsku, jezdili i na větší festivaly a dokonce na několik koncertů do zahraničí. Pravý boom však měl teprve přijít.
  V roce 1999 vydali album Razorblade Romance, na kterém byla písnička Join me. HIM tehdy přibrali nového bubeníka - Mikko Karppinen (Gas) a klávesáka - Joni Purttinen (Zoltan Pluto). Song Join Me si vybrali producenti filmu "13 patro" jako titulní písničku k filmu v evropské verzi (v americké to byli Cardigans se songem Erase/rewind). Z Join Me se stal okamžitě hit, který obsazoval první místa hitparád a tehdy začal mediální hon na HIM. Počal se kolotoč rozhovorů, focení plakátů, natáčení nejrůznějších show, výhry cen pro objevy roku a rockové hvězdy roku, ceny všech možných časopisů a serverů, koncerty po celé Evropě. Skupina byla nabitá elánem a nadšená z úspěchu, a tak všechno ochotně absolvovala. HIM tehdy přijeli také poprvé k nám do České republiky - 6. dubna. 2000. Toto závratné tempo života korunovali v roce 2001 novým albem.
  Jmenovalo se Deep shadows & Brilliant highlights. A celá historie se opakuje - HIM vyráží na obrovské turné k propagaci alba, chodí dávat rozhovory a objíždí s ním celou Evropu. V rámci propagace se zastavují i 12.12.2001 v Praze. Fanoušci už zde mohou na skupině vidět velikou únavu, která se projevuje i na náboji koncertu. Skupina nekomunikuje a vše je takové nemastné neslané. HIM na tom nejsou dobře ani zdravotně, ani psychicky a počátkem roku 2002 vyhlašují roční pauzu. Je to i částečně proto, že staří příznivci jim vyčítají "vyměklost" nového alba, které je opravdu mezi alby HIM nejvíce popové.
  Během pauzy se HIM věnují jen málo médiím, ale opravdu nejvíc sobě - jezdí na dovolené a udělají si i výlet do Mexika, skládají nové písně a plánují další album. To vychází v dubnu 2003 a jmenuje se Love Metal. Je opravdu zase trochu tvrdší a dostojí stylu, který HIM zavedli, a pro který se těžko nachází oficiální jméno - dá se mu říkat gothic rock nebo právě lovemetal a je spojením drsných melodií s romantikou. Album je opět podporováno médii a koncerty a HIM tak navštíví i ČR, a to 27. 6 . 2003 na festivale Masters of Rock ve Vizovicích. Videoklipy k tomuto albu pro HIM už točí výhradně Bam Margera (kromě songu Funeral of Hearts), který se spřátelil s Ville Valem a můžete ho znát např. z pořadu JackAss. HIM také točí klip k songu The Sacrament v Ploskovicích u Prahy (točila se tam i pohádka o Večernici).
  V roce 2004 HIM vydávají best of album - 1996 - 2004 The best of album And Love Said No. K tomuto albu proběhne během jara ´04 koncertní šňůra po Evropě a následuje Amerika, kterou se HIM snaží dobýt. V Americe se jim letos natolik zalíbilo, tak se rozhodli, že další desku natočí právě v USA. Prvně, však odehrají silvestrovský koncert v helsinském klubu Tavastia, blízko kterého všechen jejich úspěch začal a kde mají tradiční silvestrovské koncerty.
  Koncem léta 2005 vychází album Dark light s pilotním singlem "(Rip out) the wings of a buterfly". Celé album je spíš klidnější (například oproti předchozí řadovce Love metal). Opět je líbivé pro mnoho posluchačů z širolé veřejnosti. V recenzích se ale setkáváme se značnou kritikou. Celkově se album nebezpečně blíží popu, všechny písně jsou si podobné a psané jakoby podle jednoho konceptu (aspoň na první poslech jsou k nerozeznání), zdá se jako by trochu mizela jejich ponurost. Že by projevila Villova nová přítelkyně Jonna? :) Účel ale splnilo, pohybuje se na předních příčkách prodejnosti a v hitparádách bodují "Wings of a butterfly" i následující singl "Killing loneliness".
  Je 17.září a HIM vydávají nové album jmenované Venus Doom v českém překladě: Venušina Zkáza. Album má být vydáno ve 3 verzích, a je to to nejtvrdší co vydali, sám prohlásil i Ville Valo. Je zde i podoba jako u Black Sabbath. Úvodní píseň Venus Doom nás uvádí do tvrdého stylu. Song Or Suicide je tzv. odpočinková píseň od tvrdých. Úvodní obal pro Venus Doom namaloval David Harouni jehož Ville Valo požádal. David řekl že je taky fanouškem této skupiny
//<![CDATA[ //]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama