BBC .. a HIM interview z 30.ledna 2004(hodně starý rozhovor)

23. března 2008 v 22:31 | Carol & Nikki |  Interview
HIM interview
Pátek, 30.ledna, 2004 … 14:09
Nejúspěšnější finská rocková skupina se doposud nachází v Portsmouth na svém krátkém, ale příjemném turné po Velké Británii -BBC Southampton's Indy Almroth - krátce pohovořila s frontmanem skupiny Ville V. v zákulisí.
Jak se dali HIM dohromady?
To je velice dlouhý příběh. Oficiálně jsme se dali dohromady roku 1994, takže tohle je naše 10.výročí. Jsme staří přátelé už od školy, takže jsme něco jako rodina, což nám určitě zpříjemňuje turné, protože díky tomu nejsou mezi námi žádné sobecké srážky, poněvadž už se známe tak dlouhou dobu.
Jak pokračují vaše turné?
Tohle je naše třetí turné tady. Zpátky v roce 2000 jsme měli první, to jsme hráli pro 18-32 lidí a po druhé to bylo kolem 200-300 lidí. Teď je tady něco vyloženě špatně, musí se šířit nějaká nákaza, protože za tak krátkou dobu jsme se tady nemohli stát tak slavnými !
Užíváš si turné ?

Když je všechno v pohodě, tak je to fantastické, ale když to všechno nešlape jak má, tak je to naprosto děsný. Když lidi, co s námi cestují autobusem na turné onemocní , tak je kolem vás najednou 12 lidí s průjmem a chřipkou. Ale tohle turné je v pohodě a klidné, protože nemusíme vystupovat na tolika místech, -- i když je lepší jet turné, když je víc teplo .. :)
Co děláš, aby sis udržel hlas v prvotřídní kvalitě?
Prostě spím co nejvíc můžu, to je ta nejlepší věc, co můžu udělat, protože když jsem na turné kouřím hodně cigaret a k tomu hodně piju pivo. Je totiž těžké spát na palandách co máme k dispozici na turné, takže si ke spánku musíte něčím pomáhat . Spánek je ta nejdůležitější věc, takže spím každý den nejméně 10 hodin.
Čím se zabavujete v autobuse, když cestujete po turné?
Náš kytarista spí, Mige a keyboardista hrávají šachy, ale teď zrovna hrají na počítači nějaký ty role-play hry. Zbytek posádky a já pijeme pivo a sledujeme The Office. Já moc televizi nesleduju, ale jeden z našich techniků přinesl první sérii na DVD a připadalo mi to fakt dobrý - je to fakt prdel, pořád se u toho musím řehtat. Teď si budeme pořizovat druhou řadu. Rád podporuji starou tradici rock n' rollu a rád se bavím.
Jakou největší rock n' rollovou událost skupina zažila?
Setkání s Iggy Popem v Německu. Vyhráli jsme hudební cenu a on byl ten, kdo nám ji předával. Potkali jsme se s ním ještě potom v zákulisí. Pro mě je a vždy bude idol - byl skvělý. Byl to totální gentleman a vyprávěl nám spoustu příběhů o Finsku, protože tam několikrát pobýval. Je vždycky skvělý setkat se se svým idolem, zvlášť, když vás nezklame,ale naopak nadchne, jaký je.
Jaká je nejlepší věc ohledně Finska?
Líbí se mi, že je tak pěkně malá. Žiju v hlavním městě, Helsinkách, a když spočítáte všechna předměstí uvnitř, zjistíte, že zde žije pouze 1 milion lidí. Centrum je fakt malinkatý, takže si nemusíte ani brát taxi nebo jet tramvají, když se chcete někam dostat.
Jak zvládáš všechny ty "ženské fanoušky", které tě milují ?
No,ne moc dobře. Nepřemýšlím o věcech tímhle způsobem. Je skvělý, že se lidi zajímají o to, co děláme, o tom to je. Je vtipný, že jsme respektovaní a když vidíme všechny ty lidi, kteří křičí jen co nás zahlédnou, pokaždé se tak trochu stydíme a snažíme se to zamaskovat.
Hází Ti fanynky podprsenky a kalhotky?
Jasně, něco z toho jo, ale vždycky se budeme snažit vysvětlit jim, že bychom byli více potěšeni, kdyby házeli cigarety nebo krabice Stelly.
Jaké máte plány na další polovinu roku?
V Březnu budeme skládat album, které by molo vyjít v Dubnu. Jsou to všechno singly, které jsme složili a dvě nové skladby a taky pojedeme až do června turné. Potom pojedeme tolik festivalů, kolik bude možné, doufejme, že také budeme hrát tady v Downloadu ,a potom v říjnu se zavřeme v nahrávacím studiu a budeme nahrávat novou desku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama